Připravte se na Žabincový prolog ’10

plakát: Žabincový prolog ve Všestudech 4/9/10Žabincový prolog – tak se nazývá revivalový cyklistický závod, který proběhne v sobotu 4/9/10 od 13:30 ve Všestudech (start i cíl před obecním úřadem). Tradici obnovili organizátoři vloni, když navázali na recesistickou akci, která se ve vsi spontánně odehrávala v 80. a 90. letech a jejíž výherce – stejně jako i letos – vyhrává kromě jiného kýbl se zeleným obsahem Mlýnského potoka. Děti se mohou zabavit i na trampolíně a na blízkém dětském hřišti.

Start závodu, který společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a Dolní Povltaví, o.s. je před obecním úřadem a proběhnou celkem tři kola: závod dospělých (5 km) a dvě kategorie dětí (500 m).

Prolog lze absolvovat na bicyklu, tříkolce anebo jakémkoliv jiném stroji, který je vybaven kolem a poháněn lidskou silou. Na účastnících záleží, zda ho pojmou vážně, či ne, obvykle se ale chuť závodit drží i účastníků v maskách, kteří se přijeli původně jen pobavit. V dětském závodě jsou medaile připraveny pro všechny účastníky, v závodě dospělých budou oceněni tři první muži a ženy, dojde i na speciální ceny.

K největším hitům loňského ročníku patřila uklízečka na bicyklu, vybaveném i mopem, nebo jednokolák domácí výroby, na němž obětavý syn v masce kuřete táhl povzbuzujícího otce. Putovní pohár absolutního vítěze dospělých si tehdy hrdě odnesl Petr Foit, v ženské kategorii zvítězila Aneta Johanidesová, mezi dětmi vyhráli Jirka Boček a Kačenka Šimková.

Jak to vypadalo loni?

Žabincový prolog 2009 a Loučení s prázdninami ve Všestudech od Dany Šťastné na serveru Vimeo.

Stručné informace a odkazy na fotografie z loňského ročníku najdete v tomto článku.

Zájemci se mohou registrovat už v předstihu a vyžádat si tak například i nějaké startovní číslo (pokud ještě bude volné) – například v komentářích k tomuto článku, e-mailem administrátorovi webu nebo třeba na stránce Všestud na Facebooku. Zároveň se tak vyhnout frontě u registrace před zahájením závodu.

mapka závodu (doplněno 20/8/10 ve 14:10)

Zobrazit místo Žabincový prolog Všestudy na větší mapě

komentáře

komentáře