Rudý baron létá nad zámeckým parkem

Rudý baronČást zámeckého parku Veltrusy se proměnila v letiště a jedním z pilotů, kteří na něm působí, je i legendární Rudý baron. Už tušíte? Ano, skutečně tu jsou k vidění dvoj- i trojplošníky, včetně toho v červené barvě, ve kterém usedá sám Rudý baron.

Samozřejmě to není skutečný Rudý Baron, resp. pruský šlechtic Manfred von Richthofen, protože ten zemřel v roce 1918. Zastupuje jej herec Matthias Schweighöfer, známý z filmu Schiller, byť i toho v letadle jistě zastupuje někdo, kdo trojplošník ve vzduchu zkrotí. Jeho rivalem je britský stíhač Roy Brown, pokládaný za toho, kdo nakonec Rudého barona sestřelil (podle některých pramenů ale Rudý baron zemřel po zásahu ze země). Ve filmu ho hraje Joseph Fiennes, proslulý zejména díky oscarové kostýmní komedii Zamilovaný Shakespeare.

hlavní hrdinové filmuFilmaři se v zámeckém parku utábořili začátkem srpna 2006 a měli by zůstat až téměř do konce tohoto letního měsíce.

AKTUALIZACE 24/8/09:
Bohužel už byla včera většina rekvizit odvezena a letadla rozebrána…

Výsledek jejich práce, válečný film The Red Baron (Rudý baron), by se měl objevit v kinech ve druhé polovině roku 2007. Režisérem filmu, který má přijít na 18 miliónů eur (asi půl miliardy korun), je Nikolai Müllerschön, mezi dalšími herci jsou Til Schweiger a Lena Headey. Natáčet se má také v Bádensku-Würtembersku.

rudý trojplošník na filmovém place
chudák kobyla
Letec Brown (1893 až 1944) patřil také mezi letecká esa, byť měl na kontě „pouhých“ devět sestřelů. O rok starší Manfred von Richthofen létající v rudě natřeném trojplošném Fokkeru Dr. I. byl nepřekonatelným leteckým esem s osmdesáti sestřelenými spojeneckými letadly.

Hezký portrét Rudého barona najdete na webových stránkách stejnojmenné restaurace (bohužel tamní jídlo patří mezi dražší).

komentáře

komentáře

Příspěvek byl publikován v rubrice novinky a jeho autorem je info. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Rudý baron létá nad zámeckým parkem

  1. Pingback: Havránek » Archív » Cyklovýlet do Máslovic se upřesňuje a přidává lákadla

Komentáře nejsou povoleny.