Ukliďme Česko – ukliďme Všestudy

Plechovka tam, obal od sušenky tady, ale i třeba kus auta či jiný nepořádek bohužel hyzdí i naše okolí. Jaro je téměř tady a mnohý nepořádek bující vegetace brzy skryje, proto je ideální čas ho po zimě posbírat v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko.

A protože jsme nyní uzamčeni ve svém katastru, pojďme si ho uklidit. Bohužel ne společně, neboť epidemická situace stále nepřeje setkávání lidí, nicméně rodiny jistě uvítají příležitost vyrazit do terénu, poznat ho trochu jinak, a ještě udělat dobrý skutek. Abychom byli systematičtí, dejte nám, prosím, vědět, zda se zapojíte a kterou oblast chcete uklidit. Nejjednodušší je stáhnout si mapu katastru (viz níže) a na ni (třeba v malování) barevně nakreslit, kterou oblast si vezmete za svou. Na webu budeme průběžně aktualizovat mapu, aby bylo vidět, které oblasti zatím své uklízecí čety nemají.

Dále v textu najdete mapu katastru, plakátek a registrační formulář.

 


Co potřebujete?
Kromě vůle stačí už jen pevné pytle a rukavice. Pytle lze použít například ty od psích granulí či jiné, ideálně plastové a pevné a ideálně výraznější barvy. Pokud žádné pytle nemáte, dejte vědět a pytle i nějaké pracovní rukavice dodáme. Pytle s odpadem potom umístěte viditelně ideálně poblíž cesty. Budeme se snažit je průběžně svážet. Akce probíhá od pátku 26. března do neděle 11. dubna 2021 včetně.

Bavme se odpadky
Současně vyhlašujeme soutěž o nejbizarnější odpadek. Až tedy narazíte na něco opravdu zajímavého nebo překvapivého, vyfoťte to, a buď dejte na facebookovou stránku Všestud, nebo pošlete na mail. Zastupitelé následně vyberou ty nejbizarnější příklady a jejich autory odmění. Stejně tak vyhlásíme krále úklidu, tedy toho, kdo nasbírá nejvíce pytlů (hodnotit bude Žeňa Mazurčák, který bude pytle svážet). Odměníme také nejmladšího a nejstaršího účastníka (pokud nám sdělí svůj věk). Těšit se můžete na sladké odměny.

Dušnický katastr se dočká digitalizace

logo ČÚZKKatastr obce Dušníky nad Vltavou se dočká digitalizace už v nejbližších letech. Podle oznámení mělnického katastrálního úřadu proběhne částečná revize katastru nemovitostí. Ta by měla skončit nejpozději do konce roku 2015. Proběhne také obnova katastrálního operátu, kdy se geodetické informace (zatím pouze skenované) převedou do digitální podoby. Přitom může dojít k označení pozemků novými čísly, aby se předešlo duplicitám. Těmito operacemi nebudou dotčena vlastnická ani jiná práva k nemovitostem. Nový obnovený katastrální operát bude následně po dobu nejméně deseti dnů vyložen v obci k veřejnému nahlédnutí. O vyložení přitom musí obec informovat nejméně 30 dnů předem.

Digitalizace katastrálních map probíhá v celé České republice už několik let. Prioritu měla města a větší obce. Dnes je digitalizováno zhruba 60 procent území České republiky, na konci roku 2011 to přitom bylo 53 procent. Nedigitalizovaná území jsou v katastru nyní zanesena v podobě naskenovaných map, které však neumožňují zobrazit prostřednictvím internetu aktuální stav katastru. Celkem je v Česku 13 027 katastrálních území.  Digitalizace všech katastrů by měla skončit v roce 2017.

Následuje plné znění obou oznámení, jak byla dne 29/2/12 publikována na oficiálním webu obce.

Celý příspěvek