Slavnostní ukončení výstavby mateřské školy Všestudy

MŠ Všestudy (jižní pohled)Ve čtvrtek 6/4/17 ve 14.00 proběhne v budově obecního úřadu Všestudy slavnostní veřejné ukončení akce Mateřská škola Všestudy.

Výstavbu školky podpořil dotací v rámci Programu obnovy venkova Středočeský kraj z Fondu rozvoje obcí a měst. Spolu s dostavbou a rekonstrukcí části budovy pro účely zřízení mateřské školy proběhla také rekonstrukce ostatních částí budovy. V té i nadále funguje obecní úřad a místní lidová knihovna. Celkové náklady činily 9 281 543 Kč, dotace z rozpočtu Středočeského kraje činila čtyři miliony korun.

V rámci slavnostní akce si budou moci návštěvníci budovu prohlédnout. Školka s kapacitou 20 dětí by měla začít fungovat od nového školního roku, tedy od září 2017.

Koho jsme zvolili do krajského zastupitelstva?

Volební komise z krajských voleb 2008Všestudští voliči si v krajských volbách přáli vítězství ODS (35 voličů, 32,4 %), těsně následované ČSSD (32 voličů, 29,62 %). Komunisté získali 19 hlasů (17,59 %). Výjimečně (ve srovnání s krajskými výsledky) se vedlo koalici Středočeši, která dostala devět hlasů (8,33 %). Vedla k tomu nejspíš kandidatura místostarostky obce Jaroslavy Tůmové, členky US-DEU, za toto uskupení (viz také článek) – ve Všestudech dostala osm preferenčních hlasů.

Další strany už by voliči ve Všestudech v zastupitelstvu Středočeského kraje vidět nechtěli, neboť žádná jiná kandidátní listina nedostala více než pět procent hlasů nutných pro vstup do zastupitelstva. Pokud by krajské volby dopadly jako ve Všestudech, kraj by nejspíš ovládla ČSSD spolu s komunisty.

K volbám se ve Všestudech dostavilo 111 voličů (42,37 %) z celkových 262 a bylo odevzdáno 108 platných hlasů. Jde tedy v podstatě o průměrnou účast, neboť v rámci kraje toto číslo dosáhlo hodnoty 42,14 %, celorepublikově pak 40,30 %. V minulých krajských volbách v roce 2004 (psali jsme) přišlo ve Všestudech volit 87 lidí z 255 voličů (34,12 %).

A kdo bude Středočeskému kraji vládnout? Přečtěte si více v článku na webu Dolní Povltaví.

Kompletní výsledky za obec Všestudy najdete dále v článku.
Celý příspěvek

Blíží se volby do zastupitelstva Středočeského kraje

krajské volby 2008V pátek a sobotu 17. a 18. října 2008 budou v České republice probíhat volby do krajských zastupitelstev. Podrobnější informace o volbách najdete v článku na webu Dolní Povltaví. Je tam i seznam kandidátů z našeho regionu. Mimo jiné tak také zjistíte, že do zastupitelstva kandiduje Jaroslava Tůmová ze Všestud – členka US-DEU je na kandidátce sdružení Středočeši na 48. místě.