Obec umožní vyplnit sčítací formuláře na počítači

Lenovo ThinkCentre M51 TowerObec Všestudy umožňuje občanům bezplatně vyplnit formuláře v rámci Sčítání lidu, domů a bytů 2011 na počítači. Elektronické formuláře je možné na obecním úřadě Všestudy vyplnit v době úředních hodin, tedy v pondělí a ve středu mezi 17:00 a 20:00, případně v jiný termín po telefonické domluvě na číslech: 602 709 889 či 724 179 503. Formuláře je možné vyplňovat kdykoliv až do 14/4/11, přičemž se zapisují údaje, které platily o půlnoci z 25. na 26/3/11.

Aby lidé mohli formuláře vyplnit prostřednictvím internetu, potřebují znát potvrzovací kódy, které jsou na každém formuláři vpravo dole u čárového kódu. Podrobnější popis je na webu Sčítání.

O této nutnosti, kterou obcím ukládá Zákon o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011 (znění viz zde), jsme informovali.

Podle oficiálního webu obce, kde byla pozvánka publikována dne 28/3/11.

Středočeské sypače můžete sledovat online

online sledování polohy sypačůSníh zavalil celou republiku a sypače a pluhy jsou v plné permanenci, aby udržely silnice sjízdné. Sypače řízené Středočeským krajem lze jednoduše sledovat online na speciálním webu.

Každý tak může zjistit, které silnice a jak jsou ošetřené. Kromě aktuální polohy vozů se totiž současně zobrazuje také trasa projetá daným vozem za určený čas (2, 4 nebo 6 hodin). Ukazuje se také, zda vůz sníh pouze odhrnoval, chemicky ošetřil, provedl obé, či pouze projel. Umožňuje to GPS a komunikační modul ve vozech, který přenáší jejich polohu do dispečinku i do webové aplikace.

Převzato z webu Dolní Povltaví.