Konec dubna patří čarodějnicím

Předvečer prvního máje patří tradičně čarodějnicím, někdy se mu též říká Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine, Jde o starý a dodnes živý lidový svátek. Obec Všestudy proto u Mlýnského potoka v úterý 30/4/19 od 18.00 pořádá pálení čarodějnic. Pro děti buou připravené buřty k opečení, k pití bude limonáda a pivo.

Čarodějnice v sobotu 30/4/16 u Mlýnského potoka

loňský oheň na všestudském pálení čarodějnicV sobotu 30/4/16 se na tradičním místě u Mlýnského potoka v obci Všestudy budou pálit čarodějnice.

Akce probíhá zhruba od 18. hodin, hlavní oheň bude zapálen po setmění. Občerstvení zajistí Ivo Lorenc, pro děti připraví obec buřty k opečení zdarma.

Pálení čarodějnic někdy též nazývané Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine je velmi starý a dodnes živý lidový svátek.

Akci pořádá obec Všestudy.

Čarodějnice se budou pálit večer 30/4/15 u Mlýnského potoka

loňský oheň na všestudském pálení čarodějnicObec Všestudy zve na čtvrteční večer 30/4/15 všechny občany na pálení čarodějnic, tradiční oslavu konce zimy. Hranice je připravena na Ladech, loučce u Mlýnského potoka.

Oheň bude zapálen zhruba kolem 18. hodiny. Občerstvení zajisti Ivo Lorenc, pro děti budou připravené buřty k opečení zdarma.

Pálení čarodějnic někdy též nazývané Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine je velmi starý a dodnes živý lidový svátek.

Čarodějnice shoří ve Všestudech v pátek

loňský oheň na všestudském pálení čarodějnicPálení čarodějnic oslavující konec zimy a příchod jara oslaví opět i Všestudští. Na stejném místě jako vloni: na Ladech (loučce u Mlýnského potoka pod petanqueovým hřištěm), a to 30/4/10 zhruba od 17:00 hod. (oheň vzplane zhruba o hodinu později).

Akci přichystali občané Všestud, občerstvení zajišťuje hospoda U Přemysla, Marek Houška chystá loni vítané svezení lodí na Mlýnském potoce. Oheň se bude živit dřevem ze staré dušnické sušárny, která byla zbourána během dubna.

V komentáři pod loňskou pozvánkou je také odkaz na fotografie z loňska.

Ve Všestudech budou hořet čarodějnice

ilustrace: hranice na pálení čarodějnicZhruba v 18:00 hod. začne ve čtvrtek 30/4/09 ve Všestudech tradiční pálení čarodějnic. Uskuteční se na Ladech, tedy loučce u Mlýnského potoka pod petanqueovým hřištěm (to je v místě bývalé hasičárny).

Akci přichystali občané Všestud a mimo jiné lákají na vystoupení žongléra, občerstvení a koštování domácí hruškovice. Děti budou mít navíc možnost povozit se na Mlýnském potoce na loďce – a to už zhruba od 17:00 hod.

Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) je velmi starý a dodnes živý lidový svátek. Tuto noc ze 30/4 na 1/5 se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara.