Usnesení 3/2010 a zápis 3/2010

obecní úřad VšestudyKromě počtu členů zastupitelstva (o čemž jsme informovali v předchozím článku) zastupitelé na svém jednání odsouhlasili dotace na sportovní účely: 40 tisíc dostane fotbalový klub SK Viktoria Všestudy a deset tisíc TJ Sokol Všestudy provozující v obci tenisový kurt.

Zastupitelé také odsouhlasili koupi pozemků, na nichž jsou chodníky podél Veltruské ulice za cenu 200 Kč/m2 v celkové hodnotě 16 600 Kč. Informovali také o vybudování autobusové čekárny a přístřešku na návsi, který postaví firma KN Sdružení podnikatelů se sídlem ve Vražkově.

Oproti plánu se zasedání konalo už 10/5/10, vedle všech zastupitelů jej navštívili dva občané Všestud.

Následuje usnesení a zápis, jak byly 20/5/10 publikovány na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Zastupitelstvo Všestud bude mít i po volbách 7 členů

komunální volbyJedním z bodů pondělního zasedání zastupitelů bylo i určení počtu členů zastupitelstva pro příští volební období. Ministerstvo vnitra zveřejnilo podrobné informace o komunálních volbách. Termín voleb do zastupitelstev obcí zatím není znám, nicméně s ohledem na lhůty stanovené Ústavou České republiky a zákonem o volbách se mohou konat nejdříve ve dnech 24. a 25. září 2010, nejpozději 15. a 16. října 2010.

Zastupitelé nakonec odsouhlasili, že i v příštím období budou mít Všestudy sedm členů v zastupitelstvu. Tento počet využívají zpravidla všechny nejmenší obce, byť zákon dovoluje obcím do 500 obyvatel určit počet členů z rozmezí 5-15. Pokud by však odstoupil člen pětičlenného zastupitelstva, a nebylo by možné doplnit zastupitelstvo z náhradníků (ti se berou ze stranických kandidátek, u nezávislých kandidátů náhradníci nejsou), musely by proběhnout nové volby.

Usnesení a zápis z tohoto jednání zastupitelů zatím nebyly zveřejněny.

Následuje oznámení, jak bylo 12/5/10 publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek