Středočeské sypače můžete sledovat online

online sledování polohy sypačůSníh zavalil celou republiku a sypače a pluhy jsou v plné permanenci, aby udržely silnice sjízdné. Sypače řízené Středočeským krajem lze jednoduše sledovat online na speciálním webu.

Každý tak může zjistit, které silnice a jak jsou ošetřené. Kromě aktuální polohy vozů se totiž současně zobrazuje také trasa projetá daným vozem za určený čas (2, 4 nebo 6 hodin). Ukazuje se také, zda vůz sníh pouze odhrnoval, chemicky ošetřil, provedl obé, či pouze projel. Umožňuje to GPS a komunikační modul ve vozech, který přenáší jejich polohu do dispečinku i do webové aplikace.

Převzato z webu Dolní Povltaví.

První sníh přinesl první pomačkané plechy

pomačkané pechy Felicie u DušníkPrvní sníh, který napadl v noci a ráno 22/11/08, přinesl také první pomačkané plechy. V zatáčkách na silnici kolem Dušník nad Vltavou se tak řidič Felicie jedoucí od Všestud zastavil až o betonový sloup elektrického vedení. Narozdíl od srážky 20 vozidel na dálnici D1. která se stala téhož dne dopoledne, se v Dušníkách nikomu nic nestalo, jen auto bude potřebovat servis.

V okolí Dušník a Všestud je ale třeba dávat pozor nejen tehdy, když je silnice zasněžená. V okolí se totiž pohybuje dosti zajíců, bažantů i vysoké.