Ulice Všestud dostanou jména – navrhněte je

anketa pro názvy ulicLepší orientaci v obci Všestudy by mělo přinést pojmenování hlavních ulic v obci. Zastupitelstvo současně na svém webu vyzývá všechny zájemce o zaslání návrhů názvů ulic do 15/9/07. Celkem vytipovali zastupitelé 15 ulic, které by si zasloužily vlastní jméno. Místním označením podle zastupitelů nevznikne povinnost nových občanských průkazů.

Podepsané návrhy (číslo dle obrázku – klikněte na malý náhled a zobrazí se větší varianta – a k němu navrhovaný název) je možné podávat:
a/ písemně v prodejně smíšeného zboží u Hany Pavlínské
b/ osobně nebo poštou na adresu OÚ Všestudy
c/ e-mailem na adresu podatelny

Aktivity obecního úřadu za květen

tak vypadá oficiální web vsestudy-obec.czInformace o aktivitách obecního úřadu za měsíc květen se objevily na oficiálních webových stránkách obce (obec-vsestudy.cz) spravovaných zastupiteli, a to v sekci Události a aktuality. Zastupitelé tak všechny občany informují o svých aktivitách: brigádě, zalévání stromků a dalších.

Požadavek na co největší transparentnost úřadu se již dříve objevil v diskuzním fóru a také v přehledu možností rozvoje obce.

Dále v textu najdete celé znění přehledu aktivit.
Celý příspěvek

Obec změnila vzhled svých stránek

nový vzhled webu vsestudy-obec.czOficiální webové stránky obce (obec-vsestudy.cz) spravované přímo zastupiteli změnily svůj vzhled a upravily také obsah. Na začátku května jsme informovali, že se zastupitelé rozhodli provozovat webové stránky obce na vlastní doméně. Nyní tento web prošel mírnou úpravou vzhledu a struktury menu a změnil se také jeho obsah. Například tak zmizela většina informací a obrázků zkopírovaných z tohoto webu.

Bohužel zatím na webu obecního úřadu chybí RSS či jiná podobná technologie, která by zajistila informování o změně na stránkách. Stejně tak je těžké dohledat, kdy byl který článek publikován a kdo jej sepsal. To jsou ale drobnosti, které jistě administrátor časem doplní. V každém případě stránky sledujeme a všechny podstatné informace vždy najdete na tomto webu: vsestudy.cz.

Obec Všestudy má dvoje webové stránky

web obecního úřadu VšestudyObecní úřad Všestudy spustil nové webové stránky na adrese www.vsestudy-obec.cz, kde chce zveřejňovat pouze zákonem dané informace a vlastní dokumenty. Podle slov starosty Jiřího Hánla se tak obec rozhodla proto, aby dostála svým zákonným povinnostem. Jde především o povinnost obce vést elektronickou podobu úřední desky, zveřejnit tzv. povinné informace, ale i řadu dalších údajů, jak obcím ukládají různé zákony. Neplnění mnoha z těchto povinností podléhá nemalým sankcím.

Celý příspěvek