Všestudy se k akci Vlajka pro Tibet hlásí od roku 2006

Tibetská vlajkaObec Všestudy se letos opět zapojila do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet, která probíhá každoročně 10. března na výročí Tibetského národního povstání z roku 1959. Cílem akce je poukázat na porušování lidských práv v Tibetu formou vyvěšení tibetské vlajky.

Všestudy se k této symbolické akci připojují již od roku 2006 (tehdy vlajku vyvěsilo 274 českých měst a obcí) a patří tak mezi stálé podporovatele tibetského lidu a jeho práva na sebeurčení. Obec vyvěsila tibetskou vlajku na svém úřadě a také na několika dalších místech ve vesnici.

Celý příspěvek

Veřejné zasedání v pondělí 11/2/19

V pondělí 11/2/19 proběhne v zasedací místnosti obecního úřadu od 19.00 první zasedání nového roku.

1. Zahájení
2. Schválení Strategického plánu obce Všestudy na rok 2019-2024
3. Schválení pasportu místních komunikací
4. Schválení podání žádosti o dotaci na rekonstrukci místních komunikací
5. Záměr směny obecních pozemků za pozemky soukromého vlastníka
6. Schválení úpravy výše odměn zastupitelů obce
7. Projednání vyvěšení tibetské vlajky v rámci akce Vlajka pro Tibet
8. Diskuze
9. Závěr

Usnesení a zápis 1/2016

Na svém prvním zasedání v roce 2016 – v pondělí 29/2/16 – zastupitelé schválili Obecně závaznou vyhlášku o ceně stočného. V roce 2016 tak vychází částka 910 Kč na osobu v domácnosti využívající kanalizaci. Platí se pouze za osm měsíců, protože první čtyři měsíce byly zaplaceny spolu s platbou za část roku 2015. Cena je stanovena podle finanční analýzy pro projekt Všestudy. Zastupitelé také pěti hlasy schválili vyvěšení tibetské vlajky a finanční příspěvky pro SK Viktoria Všestudy a pro Miřejovický půlmaratón.

Dále následuje úplné znění usnesení i zápisu.

Celý příspěvek

Vlajka pro Tibet je u nás od roku 2006

Tibetská vlajkaOd roku 2006 visí vždy 10. března na budově obecního úřadu Všestudy tibetská vlajka. Obec se tak přidává ke stovkám dalších českých měst a obcí se symbolickým vyjádřením podpory utiskovanému lidu Tibetu.

Jde o připomenutí krvavě potlačeného povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase, při kterém v roce 1959 zemřelo 80 tisíc Tibeťanů.

Více informací o Tibetu najdete v článku vydaném u příležitosti prvního vyvěšení vlajky ve Všestudech, na webu www.tibinfo.cz a v internetové encyklopedii Wikipedia.

Celý příspěvek

První zasedání proběhne v pondělí 29/2/16

V pondělí 29/2/19 v 19.00 se poprvé v roce 2016 sejdou zastupitelé obce na veřejném zasedání v zasedací místnosti obecního úřadu.

Program zasedání:
1. Zahájení
2. Schválení Obecně závazné vyhlášky o ceně stočného pro rok 2016
3. Vyvěšení „Vlajky pro Tibet“
4. Rozpočtové opatření č. 1
5. Závěr

Usnesení a zápis 1/2015

Jediná obyvatelka obce dorazila jako návštěvník na první zasedání zastupitelstva obce Všestudy v pondělí 23/2/15. Zastupitelé na něm schválili odprodej pozemku pod trafostanicí jejímu provozovateli, pěti hlasy souhlasili s podporou akce Vlajka pro Tibet, jmenovali povodňovou komisi. Většinou šesti hlasů schválili záměr odprodeje nebo směny obecních pozemků – polní cesty od Vojkovské cesty směrem na Dědibaby – s firmou Ageko za pozemky umožňující vybudování přístupové cesty k Červenému Mlýnu. V neposlední řadě schválili záměr zpracování projektové dokumentace na část ulic v obci, zejména opravu Vojkovské ulice, aby bylo možné žádat o dotace na realizaci těchto oprav.

Dále v příspěvku najdete plné znění usnesení i kompletní zápis ze zasedání. Celý příspěvek

Už po desáté vyvěšují Všestudy Vlajku pro Tibet

Tibetská vlajkaLetos je to jubilejní desáté vyvěšení Vlajky pro Tibet. Poprvé se tibetská vlajka na budově obecního úřadu Všestudy objevila v roce 2006 a od té doby nechyběla ani jednou. Obec se tak přidává ke stovkám dalších českých měst a obcí (letos by jich mělo být minimálně 690), aby symbolicky vyjádřila podporu utiskovanému lidu Tibetu dne 10. března. Jde o výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci ve Lhase, při kterém v roce 1959 zemřelo 80 tisíc Tibeťanů.

Více informací o Tibetu najdete v článku vydaném u příležitosti prvního vyvěšení vlajky ve Všestudech, na webu www.tibinfo.cz a v internetové encyklopedii Wikipedia.

Celý příspěvek

První zasedání bude 23/2/15

První veřejné zasedání zastupitelstva obce Všestudy v roce 2015 se uskuteční v pondělí 23/2/15 od 19.00 v zasedací místnosti na obecním úřadě.

Program zasedání:
1. Zahájení
2. Odprodej pozemku pod trafostanicí (viz záměr)
3. Vyvěšení „Vlajky pro Tibet“ (informace o akci z loňského roku)
4. Jmenování povodňové komise
5. Záměr odprodeje nebo směny obecních pozemků
6. Odsouhlasení záměru zpracování projektové dokumentace (PD) na část ulic v obci
7. Závěr

Podle oficiálního webu obce, kde byla pozvánka publikována 11/2/15.

Vlajka pro Tibet: Všestudy proti útlaku

Tibetská vlajkaOd roku 2006 visí vždy 10. března na všestudském obecním úřadě tibetská vlajka. Obec Všestudy tak symbolicky vyjadřuje podporu utiskovanému lidu této malé země rozkládající se na náhorní planině ve výšce 4900 metrů nad mořem. Podpora akce stále roste, zatímco v roce 2006 se k ní v ČR připojilo 286 obcí, měst a krajů, letos je to více než dvojnásobek (584).

Více informací o Tibetu najdete v článku vydaném u příležitosti prvního vyvěšení vlajky ve Všestudech, na webu www.tibinfo.cz a v internetové encyklopedii Wikipedia.

Aktualizace (12/3/14 v 10.30): Během března by pak měla V úterý 1/4/14 od 18.00 se v klubovně ASPV Veltrusy uskuteční přednáška a beseda na téma Tibet, podobná proběhla už před dvěma lety.
Celý příspěvek