Obec pokácí poškozené a přestárlé stromy

podzim-stromObec Všestudy vydala dne 24/11/14 rozhodnutí o pokácení celkem 22 stromů na svém katastru v období vegetačního klidu (1/11 až 31/3). Jde o přestárlé a poškozené stromy, z nichž některé hrozí zřícením. Namísto těchto stromů vysadí obec alejové dřeviny. Ty obec sází i průběžně jak v obci, tak podél cest ve svém katastru.

Dále následuje rozhodnutí č. j. 2014/01, jak bylo publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Pokácené stromy nahradí ČEPS dvojnásobkem nových

ilustrace: stromořadí u Dušník nad VltavouLetos zahájila společnost ČEPS práce na zdvojení vedení velmi vysokého napětí (VVN) označeného V410 Výškov TR Čechy Střed. V rámci jeho stavby firma požádala o pokácení 22 kusů stromů a skupiny keřů v trase vedení na katastru obce Všestudy. Ke kácení dojde v době vegetačního klidu (tedy mezi 1/10/14 a 31/3/15). Zároveň obec žadateli uložila jako kompenzaci ekologické újmy náhradní výsadbu v počtu 44 ks alejových prostokořených dřevin s obvodem kmenu 8-12 cm na pozemcích obce Všestudy. Přesný druh určí starosta obce a výsadba bude provedena do 30/11/14.

Dále následuje rozhodnutí č. j. 2014/01, jak bylo publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Všestudy mají stavební povolení pro kanalizaci

plastové odpadní potrubíOdbor životního prostředí městského úřadu Kralupy nad Vltavou vydal 14/4/11 ve vodoprávním řízení stavební povolení k provedení stavby vodního díla Všestudy – tlakové kanalizace.

Před měsícem přitom získala obec stavební povolení na další etapu výstavby chodníků. V obou případech se stavby začnou realizovat až poté, co se obci podaří získat na danou stavební akci dotaci, protože obec sama nemá dostatek prostředků, aby si mohla podobně náročné investiční akce dovolit.

V přiloženém souboru (pdf, 274 kB) je plné znění oznámení, jak bylo 18/4/11 publikováno na oficiálním webu obce.

Obec vysadí za tři pokácené devět nových stromů

pozemky, na nichž rostou stromy k pokáceníObec Všestudy chce do konce března 2011 pokácet tři stromy na cestě z obce k Červenému Mlýnu (viz schematické označení dotyčných pozemků na náhledu katastrální mapy – po kliknutí). Jde o silně poškozené stromy a stromy rostoucí v polní cestě v trase plánované splaškové kanalizace obce Všestudy. V případě samovolného pádu by stromy mohly ohrozit lidi na obecní komunikaci.

Namísto pokácených stromů obec vysadí devět nových. Obec tak stále pracuje na dalším rozšíření upravených ploch zeleně ve svém katastru. Kromě výsadby přitom zajišťuje i péči o nové stromky, ale i úpravu starší výsadby.

Následuje oznámení, jak bylo 2/2/11 publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Zmizí uschlé stromy a další udělají místo chodníku

uschlý strom označený k pokáceníVe Všestudech přibývá chodníků, které lidem usnadňují bezpečný průchod obcí. Nyní se realizuje jedna z nejnáročnějších fází výstavby – chodník směrem od silnice k Červenému mlýnu na náves. Ten bude dále pokračovat podél silnice směrem k Veltrusům. Protože není možné ubrat prostor silnici, musí chodníku ustoupit některé stromy rostoucí v těsné blízkosti vozovky. Spolu s nimi zmizí také uschlé stromy, které byly označeny v létě. Celkem tak bude pokáceno 32 stromů. Obec namísto nich zasadí stejný počet nových stromů. Dále se tak rozšíří aleje, které obecní úřad postupně realizuje a rozšiřuje ve svém katastru.

Dále v článku najdete rozhodnutí obce týkající se kácení těchto dřevin, jak bylo publikováno na oficiálním webu obce.

Celý příspěvek

Vichřice ničila i ve Všestudech

vichřice složila stromy přes strouhutaké v Dušníkách padl vzrostlý stromSilný vítr, který v týdnu od 15/1/07 komplikoval život v celé Evropě, se podepsal také na stavu zeleně v naší obci a jejím okolí. V přilehlém veltruském parku napáchal asi největší škody – mnoho stromů je polámaných, vyvrácených, leží a ještě dlouho patrně ležet budou přes strouhu, Mlýnský potok. Také v zahradách došlo k nenapravitelným poškozením některých dřevin a někteří z občanů se proto obracejí na úřad s žádostmi o pokácení stromů, které by svým zřícením mohly ohrozit životy a majetky.

Celý příspěvek