Miřejovický půlmaratón v sobotu dvakrát protne Všestudy

ilustrace: Miřejovický půlmaratónJako každý rok rozdělí prázdniny Miřejovický půlmaratón, jehož trasa vede skrz Všestudy i Dušníky nad Vltavou. Každý běžec proběhne v sobotu 1/8/15 oběma obcemi dvakrát, protože obrátka je až za Dědibabami.

Ti nejrychlejší přiběhnou do vsi od Červeného mlýna zhruba v 10.15, tedy asi čtvrt hodiny po startu. Před obecním úřadě je na značce 5,25 km čeká první občerstvovací stanice. Pak pokračují přes Všestudy do Dědibab (i tam je čeká občerstvovací stanice), několik desítek metrů za nimi se otočí a vrací se zpět. U obecního úřadu se ještě jednou osvěží (to budou mít v nohách 13,65 km) a pak pokračují skrze obec po Veltruské (už tedy ne k Červenému Mlýnu) do Veltrus, a zpátky do Miřejovic, kde je po 21,0975 km čeká cíl.

Letos zatím předpověď počasí hlásí na sobotu oblačno a teploty kolem 20° C, což je pro běžce ideální. Pokud se k tomu ještě přidá povzbuzení, jistě se jim poběží lépe. Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem.

Dále v testu je trasa závodu na mapě. Celý příspěvek

Žabincový prolog se jede v sobotu 13/6/15

Žabincový prolog 2015 (plakát)Pošesté v novodobé historii se ve Všestudech pojede obnovený recesistický cyklozávod Žabincový prolog. Startuje se v sobotu 13/6/15 od 10:00 (registrace začíná v 9:30) na obvyklém místě, tedy před obecním úřadem Všestudy.

Registrujte se, prosím, online v tomto formuláři na webu spolupořádajícího TJ Sokol Veltrusy (na odkazu najdete také mapku tratí, odkazy na fotografie z a videa z předchozích ročníků a další informace).

Nejdříve budou soutěžit děti (od kočárků dále na tratích od 50 do 500 m). Na každého online registrovaného dětského účastníka čeká malá odměna. Po dětech vyrazí na trať dospělí, které čekají dva okruhy kolem části obce – celková délka trati činí pět kilometrů. Kromě nejrychlejších mužů a žen bude připravena i cena pro nejlépe maskované jezdce.

Žabincový prolog společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a TJ Sokol Veltrusy.

Miřejovický půlmaratón v sobotu opět protne Všestudy

Miřejovický půlmaratón ve VšestudechZhruba 15 minut po startu, tedy v sobotu 2/8/14 kolem 10.15 hod., by se měli nejrychlejší běžci Miřejovického půlmaratónu dostat na občerstvovací stanici na 5.25 kilometru závodu před obecním úřadem Všestudy. Přiběhnou k ní od Červeného mlýna a budou pokračovat na Dušníky a za Dědibaby, kde je otočka. Odsud se stejnou cestou do Všestud vrátí a na stejném místě (13,65 km trati), kde byla občerstvovací stanice, pro ně bude k dispozici voda na napití i osvěžení. Trať odsud do cíle míří jinudy – běžci pokračují po silnici přes celé Všestudy směrem do Veltrus a pak až do Miřejovic, kde je po 21,0975 km cíl.

Trať závodu je stejná jako v předchozích pěti ročnících. Zatímco předchozí dva roky sužovala běžce vedra, kdy teplota dosahovala až 35 stupňů Celsia ve stínu, letos by sice mělo být také horko, ale nižší. Ve čtvrtek ráno předpověď počasí na sobotu ukazovala maximálně 29 stupňů a jasno. I tak jistě někteří běžci uvítají třeba možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače, který lze nastavit tak, aby mířil na část silnice (někteří běžci naopak takové občerstvení nechtějí). Povzbuzení kdekoliv na trati bude jistě vítané všemi.

Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem. Celý příspěvek

Žabincový prolog bude v sobotu 7/6/14

Žabincový prolog 2014 (plakát)Recesistický cyklozávod Žabincový prolog se po loňské přestávce způsobené povodní letos opět uskuteční. Startujeme v sobotu 7/6/14 ve Všestudech u obecního úřadu od 10 hodin. Soutěžit může každý dospělý i dítě, který se dostaví na start na dvou- až čtyřkolovém vlastní silou poháněném stroji. Vítána jsou tedy nejen kola, koloběžky či tříkolky, ale i robustní kočárky či kárky a další bezmotorové vynálezy, které vás a děti bezpečně dopraví do cíle.

Trasa pro dospělé měří 5 km, pro děti 500 m a pro nejmenší 50 m. Všem dětem slibují pořadatelé medaili i fotku „na bedně“ a také pro dospělé budou samozřejmě připraveny ceny. Absolutní vítěz získá kromě jiného putovní pohár – kýbl žabince. Věříme, že i letos budeme moci ocenit originální masky či vozidla.

Registrujte se, prosím, předem elektronicky (v pozvánce na webu TJ Sokol Veltrusy, kde najdete i bližší informace, trasy a video a fotografie z předchozích ročníků) nebo na místě startu před obecním úřadem Všestudy od 9:30. Startovné je dobrovolné.

Akci společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a nově také TJ Sokol Veltrusy.

V sobotu proběhne Miřejovický půlmaratón Všestudy

Miřejovický půlmaratón v roce 2012: občerstvovací staniceUž popáté v historii poběží běžci v rámci Miřejovického půlmaratónu dvakrát přes Všestudy a Dušníky nad Vltavou. Závod startuje 3/8/13 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod. Předpověď počasí straší podobným horkem jako vloni – jasno a až 35 stupňů Celsia!

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu, tedy zhruba v 10.10 hod. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati. Mnozí z nich by v horkém dni uvítali možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače – pokud bydlíte podél trati a můžete v době běhu nastavit rozstřikovač tak, aby mířil na část silnice (aby si běžci mohli vybrat, zda proběhnou vodou, či se jí vyhnou), určitě jim tím pomůžete.

Letos bude běžců 200 (tedy méně než vloni). Dohodl se na tom organizátor akce – Maratonklub Miřejovice s obcí Nová Ves, pod kterou Miřejovice spadají, a to kvůli nedávným záplavám, které Miřejovice postihly.

V sobotu proběhnou obcí běžci – povzbuďte je

Miřejovický půlmaratón, který si během své krátké historie – koná se teprve čtvrtý ročník – vydobyl značné renomé mezi běžci, startuje opět v sobotu. Tentokrát 28/7/12 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod.

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati.

Letos bude běžců 300, protože právě to je hranice, kterou určil organizátor akce – Maratonklub Miřejovice

Další informace a odkazy najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Čtvrtý ročník „Žabince“: zase o pár cyklistů víc

Je neděle 17/6/12, půl desáté dopoledne. Slunce hřeje, ale nepraží, ve Všestudech před úřadem tak trochu staveniště (buduje se další část chodníků) střižené atmosférou pikniku. Mezi prvními přijíždějícími Bílá paní na koloběžce, (jako) těhotný muž s rusou hlavou, chlapeček na historické tříkolce tažený svou (opravdu) těhotnou maminkou, chlapík v modrákách Armabetonu se slušivými brýlemi, na řídítkách koženou tašku (patrně plnou lahváčů).

Z obecního rozhlasu svolává paní místostarostka závodníky na rozličných samohybech. Děti obsadily trampolínu. Jubilantka sem přichází s vnuky. „Ale jo, tak já taky pojedu,“ souhlasí, přestože má zároveň chystat oslavu svých kulatých narozenin. Cyklozávod Žabincový prolog, který si ve Všestudech vymysleli sportovci v roce 1988, může odstartovat.

Obnovený recesistický závod společně připravují RC Havránek, SK Viktoria Všestudy a Dolní Povltaví, o.s..

Kompletní článek vč. výsledků a odkazu na video a fotografie najdete na webu RC Havránek.

Žabincový prolog bude už na jaře: v neděli 17/6/12

plakát - pozvánka na Žabincový prolog 2012První tři ročníky obnoveného recesistického cyklozávodu Žabincový prolog se konaly v září, nyní konečně závod dostojí svému názvu a posouvá se blíže k začátku cyklosezóny. Žabincový prolog 2012 proběhne v neděli 17/6/12 od 10:00 (registrace začíná v 9:30) na obvyklém místě, tedy před obecním úřadem Všestudy.

Nejprve vyrazí na start (trať měří 500 m) děti rozdělené podle počtu a věku do několika skupin – na každého dětského účastníka čeká malá odměna. Kromě kol mohou jet na tříkolce, koloběžce nebo třeba odstrkovadle, a kdyby to ty nejmenší samy nezvládly, může jim jejich doprovod nejen fandit, ale i pomáhat. Po dětech vyrazí na trať dospělí, které čekají dva okruhy kolem části obce – celková délka trati činí pět kilometrů. Jako každý rok máme připravené nejen odměny pro nejrychlejší, ale také pro nejlépe maskované jezdce.

Žabincový prolog společně pořádá SK Viktoria Všestudy, RC Havránek a Dolní Povltaví, o.s..

Kompletní znění článku s mapkou a odkazy na videa a fotografie z předchozích tří ročníků je na webu RC Havránek.

Miřejovický půlmaratón v sobotu protne Všestudy

Běžci se blíží k všestudskému obecnímu úřadu.Tam a zase zpátky proběhnou účastníci Miřejovického půlmaratónu obcí Všestudy v sobotu 30/7/11. Hlavní závod by měl podle harmonogramu odstartovat v 10:00 v Miřejovicích a běžci se do Všestud dostanou od Červeného mlýna, kde lze první závodníky očekávat zhruba čtvrt hodiny po startu. U obecního úřadu bude občerstvovací stanice a běžci budou pokračovat přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou kolem jedenácté. Tentokrát však neodbočí k Červenému mlýnu, ale proběhnou obcí po silnici směrem na Veltrusy.

Letos jde již o třetí ročník závodu – jeho kompletní program najdete na webu organizátorů. Stručné shrnutí a odkazy na fotky z loňského najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Povzbuzující diváci podél celé tratě jsou samozřejmě vítáni.