Usnesení a zápis 1/2016

Na svém prvním zasedání v roce 2016 – v pondělí 29/2/16 – zastupitelé schválili Obecně závaznou vyhlášku o ceně stočného. V roce 2016 tak vychází částka 910 Kč na osobu v domácnosti využívající kanalizaci. Platí se pouze za osm měsíců, protože první čtyři měsíce byly zaplaceny spolu s platbou za část roku 2015. Cena je stanovena podle finanční analýzy pro projekt Všestudy. Zastupitelé také pěti hlasy schválili vyvěšení tibetské vlajky a finanční příspěvky pro SK Viktoria Všestudy a pro Miřejovický půlmaratón.

Dále následuje úplné znění usnesení i zápisu.

Celý příspěvek

Miřejovický půlmaratón v sobotu dvakrát protne Všestudy

ilustrace: Miřejovický půlmaratónJako každý rok rozdělí prázdniny Miřejovický půlmaratón, jehož trasa vede skrz Všestudy i Dušníky nad Vltavou. Každý běžec proběhne v sobotu 1/8/15 oběma obcemi dvakrát, protože obrátka je až za Dědibabami.

Ti nejrychlejší přiběhnou do vsi od Červeného mlýna zhruba v 10.15, tedy asi čtvrt hodiny po startu. Před obecním úřadě je na značce 5,25 km čeká první občerstvovací stanice. Pak pokračují přes Všestudy do Dědibab (i tam je čeká občerstvovací stanice), několik desítek metrů za nimi se otočí a vrací se zpět. U obecního úřadu se ještě jednou osvěží (to budou mít v nohách 13,65 km) a pak pokračují skrze obec po Veltruské (už tedy ne k Červenému Mlýnu) do Veltrus, a zpátky do Miřejovic, kde je po 21,0975 km čeká cíl.

Letos zatím předpověď počasí hlásí na sobotu oblačno a teploty kolem 20° C, což je pro běžce ideální. Pokud se k tomu ještě přidá povzbuzení, jistě se jim poběží lépe. Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem.

Dále v testu je trasa závodu na mapě. Celý příspěvek

Miřejovický půlmaratón v sobotu opět protne Všestudy

Miřejovický půlmaratón ve VšestudechZhruba 15 minut po startu, tedy v sobotu 2/8/14 kolem 10.15 hod., by se měli nejrychlejší běžci Miřejovického půlmaratónu dostat na občerstvovací stanici na 5.25 kilometru závodu před obecním úřadem Všestudy. Přiběhnou k ní od Červeného mlýna a budou pokračovat na Dušníky a za Dědibaby, kde je otočka. Odsud se stejnou cestou do Všestud vrátí a na stejném místě (13,65 km trati), kde byla občerstvovací stanice, pro ně bude k dispozici voda na napití i osvěžení. Trať odsud do cíle míří jinudy – běžci pokračují po silnici přes celé Všestudy směrem do Veltrus a pak až do Miřejovic, kde je po 21,0975 km cíl.

Trať závodu je stejná jako v předchozích pěti ročnících. Zatímco předchozí dva roky sužovala běžce vedra, kdy teplota dosahovala až 35 stupňů Celsia ve stínu, letos by sice mělo být také horko, ale nižší. Ve čtvrtek ráno předpověď počasí na sobotu ukazovala maximálně 29 stupňů a jasno. I tak jistě někteří běžci uvítají třeba možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače, který lze nastavit tak, aby mířil na část silnice (někteří běžci naopak takové občerstvení nechtějí). Povzbuzení kdekoliv na trati bude jistě vítané všemi.

Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem. Celý příspěvek

V sobotu proběhne Miřejovický půlmaratón Všestudy

Miřejovický půlmaratón v roce 2012: občerstvovací staniceUž popáté v historii poběží běžci v rámci Miřejovického půlmaratónu dvakrát přes Všestudy a Dušníky nad Vltavou. Závod startuje 3/8/13 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod. Předpověď počasí straší podobným horkem jako vloni – jasno a až 35 stupňů Celsia!

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu, tedy zhruba v 10.10 hod. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati. Mnozí z nich by v horkém dni uvítali možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače – pokud bydlíte podél trati a můžete v době běhu nastavit rozstřikovač tak, aby mířil na část silnice (aby si běžci mohli vybrat, zda proběhnou vodou, či se jí vyhnou), určitě jim tím pomůžete.

Letos bude běžců 200 (tedy méně než vloni). Dohodl se na tom organizátor akce – Maratonklub Miřejovice s obcí Nová Ves, pod kterou Miřejovice spadají, a to kvůli nedávným záplavám, které Miřejovice postihly.