Miřejovický půlmaratón v sobotu dvakrát protne Všestudy

ilustrace: Miřejovický půlmaratónJako každý rok rozdělí prázdniny Miřejovický půlmaratón, jehož trasa vede skrz Všestudy i Dušníky nad Vltavou. Každý běžec proběhne v sobotu 1/8/15 oběma obcemi dvakrát, protože obrátka je až za Dědibabami.

Ti nejrychlejší přiběhnou do vsi od Červeného mlýna zhruba v 10.15, tedy asi čtvrt hodiny po startu. Před obecním úřadě je na značce 5,25 km čeká první občerstvovací stanice. Pak pokračují přes Všestudy do Dědibab (i tam je čeká občerstvovací stanice), několik desítek metrů za nimi se otočí a vrací se zpět. U obecního úřadu se ještě jednou osvěží (to budou mít v nohách 13,65 km) a pak pokračují skrze obec po Veltruské (už tedy ne k Červenému Mlýnu) do Veltrus, a zpátky do Miřejovic, kde je po 21,0975 km čeká cíl.

Letos zatím předpověď počasí hlásí na sobotu oblačno a teploty kolem 20° C, což je pro běžce ideální. Pokud se k tomu ještě přidá povzbuzení, jistě se jim poběží lépe. Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem.

Dále v testu je trasa závodu na mapě. Celý příspěvek

Běh veltruským parkem bude v sobotu 25/4/15

150425-Beh_veltruskym_parkem_2015V sobotu 25/4/15 spolu pořádá ASPV Veltrusy spolu s TJ Sokol Veltrusy 17. ročník Běhu veltruským parkem (viz plakátek). Start i cíl bude letos opět na louce před zámkem!

Jako obvykle patří dopoledne od 10.00 závodům dětí a mládeže (tratě podle věku od 50 do 1500 metrů), muži a ženy vyrazí na tratě ženy, muži i veteráni na tratě 3400, 5500 a 10 000 metrů ve 13. hodin. Vše se koná v rámci zámeckého parku Veltrusy.

Přihlašujte se, prosím, online na webu http://aspv.veltrusy.cz/prihlasky – ušetříte peníze, protože online přihlášky vyjdou levněji. Registrace na místě konání je možná nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie. Startovné činí 20 Kč pro děti a 100 Kč pro dospělé při online registraci, na místě pak 40 Kč pro děti a 150 Kč pro dospělé.

Podrobnosti a propozice najdete v příspěvku na webu veltruského Sokola.

Miřejovický půlmaratón v sobotu opět protne Všestudy

Miřejovický půlmaratón ve VšestudechZhruba 15 minut po startu, tedy v sobotu 2/8/14 kolem 10.15 hod., by se měli nejrychlejší běžci Miřejovického půlmaratónu dostat na občerstvovací stanici na 5.25 kilometru závodu před obecním úřadem Všestudy. Přiběhnou k ní od Červeného mlýna a budou pokračovat na Dušníky a za Dědibaby, kde je otočka. Odsud se stejnou cestou do Všestud vrátí a na stejném místě (13,65 km trati), kde byla občerstvovací stanice, pro ně bude k dispozici voda na napití i osvěžení. Trať odsud do cíle míří jinudy – běžci pokračují po silnici přes celé Všestudy směrem do Veltrus a pak až do Miřejovic, kde je po 21,0975 km cíl.

Trať závodu je stejná jako v předchozích pěti ročnících. Zatímco předchozí dva roky sužovala běžce vedra, kdy teplota dosahovala až 35 stupňů Celsia ve stínu, letos by sice mělo být také horko, ale nižší. Ve čtvrtek ráno předpověď počasí na sobotu ukazovala maximálně 29 stupňů a jasno. I tak jistě někteří běžci uvítají třeba možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače, který lze nastavit tak, aby mířil na část silnice (někteří běžci naopak takové občerstvení nechtějí). Povzbuzení kdekoliv na trati bude jistě vítané všemi.

Miřejovický půlmaratón a souběžné akce, které se v den hlavního závodu konají přímo v Miřejovicích, pořádá Maratonklub Miřejovice. Obec Všestudy akci podpořila menším finančním příspěvkem. Celý příspěvek

V sobotu proběhne Miřejovický půlmaratón Všestudy

Miřejovický půlmaratón v roce 2012: občerstvovací staniceUž popáté v historii poběží běžci v rámci Miřejovického půlmaratónu dvakrát přes Všestudy a Dušníky nad Vltavou. Závod startuje 3/8/13 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod. Předpověď počasí straší podobným horkem jako vloni – jasno a až 35 stupňů Celsia!

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu, tedy zhruba v 10.10 hod. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati. Mnozí z nich by v horkém dni uvítali možnost proběhnout pod vodou z rozstřikovače – pokud bydlíte podél trati a můžete v době běhu nastavit rozstřikovač tak, aby mířil na část silnice (aby si běžci mohli vybrat, zda proběhnou vodou, či se jí vyhnou), určitě jim tím pomůžete.

Letos bude běžců 200 (tedy méně než vloni). Dohodl se na tom organizátor akce – Maratonklub Miřejovice s obcí Nová Ves, pod kterou Miřejovice spadají, a to kvůli nedávným záplavám, které Miřejovice postihly.

V sobotu proběhnou obcí běžci – povzbuďte je

Miřejovický půlmaratón, který si během své krátké historie – koná se teprve čtvrtý ročník – vydobyl značné renomé mezi běžci, startuje opět v sobotu. Tentokrát 28/7/12 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod.

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati.

Letos bude běžců 300, protože právě to je hranice, kterou určil organizátor akce – Maratonklub Miřejovice

Další informace a odkazy najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Miřejovický půlmaratón v sobotu protne Všestudy

Běžci se blíží k všestudskému obecnímu úřadu.Tam a zase zpátky proběhnou účastníci Miřejovického půlmaratónu obcí Všestudy v sobotu 30/7/11. Hlavní závod by měl podle harmonogramu odstartovat v 10:00 v Miřejovicích a běžci se do Všestud dostanou od Červeného mlýna, kde lze první závodníky očekávat zhruba čtvrt hodiny po startu. U obecního úřadu bude občerstvovací stanice a běžci budou pokračovat přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou kolem jedenácté. Tentokrát však neodbočí k Červenému mlýnu, ale proběhnou obcí po silnici směrem na Veltrusy.

Letos jde již o třetí ročník závodu – jeho kompletní program najdete na webu organizátorů. Stručné shrnutí a odkazy na fotky z loňského najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Povzbuzující diváci podél celé tratě jsou samozřejmě vítáni.

V sobotu před polednem povzbuďte běžce

Miřejovický půlmaratónV sobotu 31/7/10 bude v 10:00 v Miřejovicích odstartován už druhý ročník Miřejovického půlmaratónu. Zhruba o čtvrt hodiny později už by mohli první běžci proběhnout obcí Všestudy od Červeného mlýna směrem na Dušníky nad Vltavou a zhruba kolem 11. hod. pak zase nazpět od Dušník po silnici směrem na Veltrusy. Přijďte je povzbudit přímo na trať, aby jim kilometry rychleji ubíhaly.

Více informací o Miřejovickém půlmaratónu najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Všestudy proběhli účastníci Miřejovického půlmaratónu

běžci běží kolem úřadu směrem k obrátce v DědibabechSobotní dopoledne 1/8/09 mohli všestudští pozorovat nebývalý ruch, když obcí zhruba mezi 10:30 a 12:00 proběhli účastníci prvního ročníku Miřejovického půlmaratónu (21,0975 km).

Více než 60 běžců startovalo z Miřejovic, aby přes park a Všestudy pokračovali na Dušníky nad Vltavou a do Dědibab, kde je v půlce trati čekala obrátka. Poté se podobnou trasou vrátili zpět do prostoru startu.

Více informací o běhu a fotografie z něj najdete v článku na webu Dolní Povltaví.