V sobotu proběhnou obcí běžci – povzbuďte je

Miřejovický půlmaratón, který si během své krátké historie – koná se teprve čtvrtý ročník – vydobyl značné renomé mezi běžci, startuje opět v sobotu. Tentokrát 28/7/12 na tradičním místě v Miřejovicích a tradičně v 10:00 hod.

V obci Všestudy bude jako každý rok občerstvovací stanice a první závodníci by se u ní – do obce vběhnou kolem Červeného mlýna – měli objevit zhruba deset minut po startu. Pokračují dále přes Dušníky nad Vltavou až za Dědibaby, kde je otočka. Zpět do Všestud se nejrychlejší dostanou ještě před jedenáctou hodinou a budou pokračovat po silnici směrem na Veltrusy. Běžci jistě uvítají povzbuzení kdekoliv podél trati.

Letos bude běžců 300, protože právě to je hranice, kterou určil organizátor akce – Maratonklub Miřejovice

Další informace a odkazy najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Co víme a nevíme o havranech

havran z Havránkova logaHavran je symbolem Veltrus, ale co o něm víme? A rozeznáme ho od vrány či krkavce? Jestli si nejste jistí, či si jen chcete své znalosti rozšířit, přijďte v úterý 12/1/10 v 18:00 do RC Havránek, kde bude přednáška s promítáním právě na téma krkavcovitých s důrazem na havrany. Hovořit o nich bude ornitolog Jaroslav Škopek, člen České společnosti ornitologické i sdružení Ornita, které pořádá velezajímavé programy zaměřené na ptactvo (mezi nimi i vzdělávací projekt Sedmero krkavců). Vstupné 30 Kč/rodina.

A pokud se chcete dopředu trošku připravit, můžete se podívat na havrany na Wikipedii nebo si třeba přečíst článek o havranech, který se objevil v týdeníku Respekt v listopadu 2008 a kde je zmínka i o Veltrusích.

Tento článek byl publikován na webu RC Havránek.

Obec potřebuje pro kanalizaci dohody s majiteli domů

plastové odpadní potrubíVe Všestudech se připravuje projekt kanalizace, o kterém zastupitelé zevrubně informovali na zasedání 31/8/09. K přípravě projektu sloužícího mimo jiné i k žádosti o dotace na realizaci kanalizace potřebují podepsané dohody s vlastníky nemovitostí v obci.

Ti se mají dostavit k podpisu v neděli 29/11/09 do hostince U Přemysla, a to ve 14:00 hod. majitelé nemovitostí s č. p . 1-34, od 16:00 majitelé č. p. 35-70 a od 18:00 pak majitelé č. p. 71-106. Je třeba, aby za danou nemovitost dohodu podepsali všichni majitelé (případně zástupce s ověřenou plnou mocí). Jedině tak je možné danou nemovitost do projektu zahrnout. Náhradní termín je pak v pondělí 30/11/09 a ve středu 2/12/09 mezi 17 a 20. hod. Majitelé domů ve Všestudech už dostali leták s touto informací do schránky.

Všichni, kdo se do projektu včas zapojí, ušetří na vybudování přípojky, která je přijde pouze na pětitisícový poplatek a několikatisícové dodatečné náklady. Obec zaplatí větší část celé investice v částce téměř 60 tisíc na přípojku. Kdo se bude chtít připojit později, bude muset uhradit kompletní náklady související s přípojkou – viz informace z konce července.

Následuje podrobnější informace, jak byla 23/11/09 publikována na oficiálním webu.

Celý příspěvek

Obec bude slavit chodníky a zve děti na Mikuláše

čertHned dvě oslavy chystá obec Všestudy. Ta první se uskuteční v neděli 22/11/09 od 15:00 Pod Lipami – jak zní oficiální název návsi. Bude tam slavnostně vysazena třetí lípa jako zakončení obnovy prostranství a realizace chodníků ve Veltruské ulici a Pod Lipami.

Všechny děti a jejich doprovod jsou pak v sobotu 5/12/09 zvány na stejnou hodinu, tedy v 15:00 do hostince U Přemysla na Mikulášskou nadílku. Garantem je obec Všestudy.

Obě pozvánky převzaty z oficiálního webu obce, kde se objevily v noci 19/11/09.

Připravte se na Podzim na zámku

plakát Podzim na zámku VeltrusyCo mají společného Malá mořská víla s hasiči, středověká mučírna a květiny, vojenská technika a papíroví draci, strašidla v lese a hasiči? Než popustíte uzdu fantazii, prozradíme vám, že to vše a ještě něco navíc si užijete v sobotu 19/9/09 na nádvoří veltruského zámku a v jeho okolí. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví a pestrý program vám nabídne od samotného rána do večera.

O deváté ranní bude otevřen jarmark s ukázkami tradičních řemesel a pořadatelé se pak zaměřili zvláště na bohatou nabídku zahradnických a květinářských produktů. Pro milovníky techniky tu budou vystavena historická vozidla, motocykly, svou techniku předvedou také dobrovolní hasiči z Kralup, Policie ČR i záchranná služba.

Více informací najdete v článku na webu Dolní Povltaví.

Žabincový prolog ’09 součástí Loučení s prázdninami

plakát zvoucí na žabincový prolog '09V neděli 30/8/09 odpoledne od 14:00 proběhne ve Všestudech před obecním úřadem a na přilehlém dětském hřišti Loučení s prázdninami a v rámci této akce se uskuteční Žabincový prolog ’09. Obecní úřad pro děti připravil trampolínu, skákací hrad (atrakce jsou pronajaté vč. odborného dohledu), různé soutěže a občerstvení.

Přijďte včas, protože hned ve 14:00 odstartují dospělí na svých dvoukolových lidskou silou poháněných strojích na 5,2 km dlouhou trať od obecního úřadu po silnici k sušárně u dálnice a zpět do obce po cestě podél dálnice (celkem se pojedou dva okruhy).

O hodinu později, tedy v 15:00, pak na svou trať vyrazí děti na dvou až čtyřkolových lidskou silou poháněných strojích. Jejich trasa povede taktéž od obecního úřadu směrem na Dušníky a na každé odbočce pojedou po silnici doprava, aby se po 500 metrech dostali opět před obecní úřad.

dále v textu najdete odkaz na historické fotografie a trasy závodu
Celý příspěvek

Plán veřejných zasedání v roce 2009

Veřejná zasedání se uskuteční v zasedací místnosti OÚ Všestudy, vždy od 19:00 hodin, a to v těchto termínech:

Květen 25.5.2009 – pondělí
Červen 22.6.2009 – pondělí
Červenec 20.7.2009 – pondělí
Srpen 31.8.2009 – pondělí (AKTUALIZACE 2/8/09: koná se v hostinci U Přemysla)
Září 30.9.2009 – středa
Říjen 26.10.2009 – pondělí
Listopad 23.11.2009 – pondělí

Ing.arch.Jiří Hánl
starosta obce

Vyvěšeno: 11.5.2009

Převzato z www.obec-vsestudy.cz.

Veřejné zasedání zastupitelstva

Pozvánka na zasedání zastupitelstva obce Všestudy, které se koná v pátek 10. 4. 2009 od 19.00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu ve Všestudech.

  1. Zahájení
  2. Schválení žádosti o dotaci z programu FROM z rozpočtu Středočeského kraje na akci „Vybudování chodníku v obci Všestudy etapa B + úprava návsi etapa F“
  3. Různé
  4. Diskuze
  5. Závěr

Ing. arch. Jiří Hánl
starosta obce

Vyvěšeno 25. 3. 2009

Převzato z www.obec-vsestudy.cz.