Čtvrtý ročník „Žabince“: zase o pár cyklistů víc

Je neděle 17/6/12, půl desáté dopoledne. Slunce hřeje, ale nepraží, ve Všestudech před úřadem tak trochu staveniště (buduje se další část chodníků) střižené atmosférou pikniku. Mezi prvními přijíždějícími Bílá paní na koloběžce, (jako) těhotný muž s rusou hlavou, chlapeček na historické tříkolce tažený svou (opravdu) těhotnou maminkou, chlapík v modrákách Armabetonu se slušivými brýlemi, na řídítkách koženou tašku (patrně plnou lahváčů).

Z obecního rozhlasu svolává paní místostarostka závodníky na rozličných samohybech. Děti obsadily trampolínu. Jubilantka sem přichází s vnuky. „Ale jo, tak já taky pojedu,“ souhlasí, přestože má zároveň chystat oslavu svých kulatých narozenin. Cyklozávod Žabincový prolog, který si ve Všestudech vymysleli sportovci v roce 1988, může odstartovat.

Obnovený recesistický závod společně připravují RC Havránek, SK Viktoria Všestudy a Dolní Povltaví, o.s..

Kompletní článek vč. výsledků a odkazu na video a fotografie najdete na webu RC Havránek.

Mikuláš s družinou dorazí do Všestud 4/12/11

Všestudský čertUž v neděli 4/12/11 po 16:00 hod. dorazí do hostince U Přemysla Mikuláš se svou družinou. Opět je pozval všestudský obecní úřad, aby zajistil každoroční revizi chování dětí. Zatímco vloni (foto z loňské akce na flickru a rajčeti) hrozil dvěma provinilcům pobyt v pekle, letos by se čerti měli držet zkrátka. Naopak Mikuláš s anděly chystá odměny.

Všechny děti a jejich doprovod jsou zvány. Garantem akce je obec Všestudy.

Pozvánka byla publikována na oficiálním webu obce 28/11/11.

Kýbl žabince zůstal ve Všestudech

Kýbl žabince v rukách vítěze závodu '11Kdo občas nahlédne na stránky Všestud na Facebooku, tak už ví, jak letos Žabincový prolog, který se jel v sobotu 3/9/11, dopadl. A ti ostatní, kteří nebyli ani na trati, ani v cíli, se to mohou dozvědět nyní. Na Žabincovém prologu neprohrál nikdo, protože každý dostal pamětní diplom a přinejmenším drobnou odměnu. Hlavní cena – kýbl žabince – opět zůstal ve Všestudech; letos díky Josefu Šarochovi mladšímu. Neměl to jednoduché, protože na start se postavilo 16 mužů a žen. Děti startovaly na čtyřikrát. Ty nejmenší (do tří let) jely jen krátkou rovinku, starší pak zhruba 500m okruh. Celkem se dětí na startu sešlo 28 a všechny si stouply na stupně vítězů.

Revivalový cyklistický závod společně připravili RC Havránek, SK Viktoria Všestudy a Dolní Povltaví, o.s..

Dále v článku najdete výsledky, video ze závodu a odkaz na fotografie.

Celý příspěvek

Žabinec z Mlýnského potoka v rukách vítěze

Na vítěze čekaly trofejeSobotní odpoledne 4/9/2010 ve Všestudech odstartoval další ročník Žabincového prologu, cyklistického závodu dětí i dospělých, na jehož přípravě se podílel Havránek se sportovci SK Viktoria Všestudy. Závod se poprvé konal v roce 1988, kdy byl i pořízen putovní pohár – pozlacený kýbl, pro vítěze naplněný čerstvým žabincem.

Kompletní znění článku i s výsledky a odkazem na fotogalerii je na webu RC Havránek.

Na „Žabinci“ vyhrávali všichni

putovní pohár našel svého nového majiteleV neděli 30/8/09 se okolo všestudského obecního úřadu srotilo nebývalé množství dětí, dospělých a sportovců všeho věku. Obecní úřad pořádal Loučení s prázdninami, při kterém na děti čekala nejen trampolína nebo skákací hrad, ale i soutěže, hry a občerstvení.

Za budovou se už před 14. hodinou začali na startovní listinu zapisovat první účastníci závodu Žabincový prolog (na který jsme zvali). Ten po letech obnovilo spolu s SK Viktoria Všestudy sdružení Dolní Povltaví a vyzvalo všechny, aby se dostavili na dvou- či vícekolových samohybech poháněných vlastní silou.

pozn.: odkaz na stránku s fotografiemi najdete na konci článku

AKTUALIZACE 1/9/09 v 10:21: doplněno video

Celý příspěvek

Všestudy po devíti letech přivítaly své občánky

Občánci přivítaní 15/2/09 v obci Všestudy
V neděli 15/2/09 se v hostinci U Přemysla sešlo 12 ze 13 dětí narozených v obci Všestudy a Dušníky nad Vltavou od posledních komunálních voleb se svými rodiči i dalšími přáteli a příbuznými. Starosta Jiří Hánl je přivítal a spolu s dalšími zastupiteli předal maminkám kytičku a dětem tašku s dárečky a pamětním listem. Mimo jiné zmínil, že poslední předchozí vítání, které se podařilo dohledat, proběhlo 4/11/2000.

Vybrané fotografie z vítání najdete v galerii.

Půlka Všestud se na Dětský den sešla na hřišti

SK Viktoria pozval všechny na hřištěVíce než 150 lidí se v neděli odpoledne sešlo na hřišti SK Viktoria Všestudy. Právě na něj pozvali sportovci všechny děti i rodiče, aby společně oslavili Dětský den. Dá se tak nadneseně říct, že dorazila polovina obyvatel, byť mezi návštěvníky nebyli jen lidé z obce. Ještě než začal samotný program odpoledne, mohli všichni návštěvníci přihlížet výcviku služebních psů. Ten totiž na hřišti krátce po 14 hodině prováděli psovodi Policie ČR Mělník a psí školy Mimi taktéž z Mělníka.

pozn.: odkaz na stránku s fotografiemi najdete na konci článku
4/6/07 v 9:00: doplněny další fotografie

Celý příspěvek

Letecké fotografie nejen pro Svátek sousedů

letecký snímek VšestudUž podruhé hostila obec Všestudy Svátek sousedů, a podruhé se tak promítaly historické fotografie z obce i jejího okolí, které organizátorům zapůjčili sami obyvatelé Všestud a vedlejší osady Dušníky nad Vltavou. Tentokrát však promítání předcházela zhruba hodinová přednáška zástupce ředitele Vojenského historického ústavu PhDr. Eduarda Stehlíka, jak jsme již v pozvánce psali. Zdálo se, že všechny účastníky zaujala, neboť měli hned několik dotazů týkajících se tématu: atentátu na Heydricha a následného vyhlazení Lidic. Působivé vyprávění dokumentované řadou fotografií nenechalo diváky bez pohnutí.

pozn.: odkaz na stránku s leteckými fotografiemi najdete na konci článku

Celý příspěvek

Předjarní karneval se dětem líbil

ilustrace - dětský karnevalByli jste v sobotu 17/3/07 také v hostinci U Přemysla? Tak to jste tam potkali některé z 38 strašidel, pohádkových bytostí, indiánů, princezen, zvířátek a všelijakých dalších podivuhodných bytostí. Masky se dětem i jejich rodičům opravdu vydařily a žádný malý účastník neodešel bez medaile. Navíc si děti zasoutěžily, a získaly tak různé sladkosti a omalovánky. Program zpestřilo vystoupení šikovných děvčat – břišních tanečnic. Karneval připravovaly Hana Pavlinská s Věrou Váňovou a o vskutku akční zábavu se postarala Valerie Lancová, která zapůjčila i pomůcky k soutěžím.

Ale dosti povídání, pořízené fotografie toho řeknou dost i beze slov.

informace a fotografie poskytla Jaroslava Tůmová