Strategický plán rozvoje obce se stále vyvíjí

logo systému DokuWikiObec Všestudy je jednou z nemnoha obcí své velikosti, která má svůj strategický plán rozvoje obce. Zastupitelé jej přijali v březnu 2008 a vycházeli ze sumáře plánovaných akcí na roky 2006-10, který byl zveřejněn v prosinci 2006, tedy krátce po komunálních volbách.

Vedle oficiálního plánu strategického rozvoje existuje také materiál nazvaný Všestudy – možnosti rozvoje obce, který vznikl na základě diskuze ve fóru a vycházel z obecně známých informací a také z plánů kandidátů do zastupitelstva z října 2006. Na webu vsestudy.cz se objevil v listopadu 2006.

Do úprav a tvorby se díky internetu může zapojit každý – díky wiki.vsestudy.cz (více viz dále).
Celý příspěvek

Fórum prošlo inovací a opět přijme i anonymní vzkazy

úvodní stránka fóra VšestudDiskuzní fórum na stránkách Všestud přešlo na aktualizovanou verzi systému, který nám umožnil fórum opět odemknout i pro anonymní příspěvky. Těm totiž bylo téměř dva roky uzavřené (viz tehdejší článek), neboť tehdy začaly tzv. roboty do fóra tlačit spam. Pokud chtěl tedy někdo do fóra něco napsat, musel se napřed buď pod svým jménem, či pod přezdívkou zaregistrovat.

antispam filtr - kódRegistrační jména jsou i nadále v platnosti, nicméně nyní lze snadno přispět i bez registrace – stačí opsat kontrolní kód z obrázku. Registrace se ale vyplatí, protože přináší výhody, které nepřihlášený návštěvník nemá – například po přihlášení uživatel ihned uvidí, kde se objevily nové příspěvky. Může si také nastavit, která témata ho zajímají a nechat si posílat e-mailem upozornění, pokud se v daném tématu objeví nový příspěvek.

Celý příspěvek

Obec Všestudy má dvoje webové stránky

web obecního úřadu VšestudyObecní úřad Všestudy spustil nové webové stránky na adrese www.vsestudy-obec.cz, kde chce zveřejňovat pouze zákonem dané informace a vlastní dokumenty. Podle slov starosty Jiřího Hánla se tak obec rozhodla proto, aby dostála svým zákonným povinnostem. Jde především o povinnost obce vést elektronickou podobu úřední desky, zveřejnit tzv. povinné informace, ale i řadu dalších údajů, jak obcím ukládají různé zákony. Neplnění mnoha z těchto povinností podléhá nemalým sankcím.

Celý příspěvek

Návštěvnost všestudského webu dále roste

návštěvnost: vsestudy.czV březnu 2007 navštívil webové stránky Všestud rekordní počet unikátních návštěvníků: 731! Celkový počet návštěv dosáhl čísla 1698, zatímco o měsíc dříve méně unikátních návštěvníků (690) navštívilo web vícekrát (1912). Výše uvedená čísla se týkají pouze domény vsestudy.cz, nikoliv subdomén forum, fotbal, dusniky a foto. Celkové shrnutí návštěvnosti za 1. čtvrtletí 2007 najdete dále v textu.

Celý příspěvek

Web sleduje více lidí, než kolik máme obyvatel

vsestudy.cz - návštěvnost v roce 2006Webové stránky obce Všestudy navštěvovalo koncem roku 2006 více než 500 unikátních návštěvníků měsíčně. Unikátní návštěvník přitom
může být jeden člověk, ale spíše představuje více lidí. Jde totiž o identifikaci počítače, takže pokud má k jednomu počítači přístup více lidí, jsou započítáni jako jeden unikátní návštěvník.

Každopádně jde vzhledem k počtu obyvatel – podle statistik ČSÚ jich bylo na konci roku 2004 přesně 304 – o úctyhodné číslo. Je přitom třeba brát ohled i na skutečnost, že ne každý z obyvatel Všestud má k internetu jednoduchý přístup (mohou ale přijít do knihovny, kde je internet zdarma).

Celý příspěvek

Počet návštěvníků roste, bohužel přišel i spam

statistika: (www.)vsestudy.czWebové stránky obce Všestudy navštěvuje čím dál více lidí. Podle statistik tak v září 2006 na stránky zavítalo 428 unikátních návštěvníků, což je více než čtyřnásobek oproti lednu téhož roku.

Bohužel vzrostlo také množství spamu na stránkách fóra, kde se během víkendu 7-8/10/06 objevilo několik desítek bezcenných zpráv. Abychom počet příspěvků nabízejících hazardní hry a různé prášky omezili, přistoupili jsme k zákazu anonymních příspěvků. Každý, kdo chce do fóra něco napsat, se tak nyní musí zaregistrovat. Věříme, že toto opatření nepovede k umrtvení fóra, kde to začíná žít a kde snad zastupitelé (současní i budoucí) naleznou inspiraci pro své konání. Při každé další návštěvě už se registrovaní čtenáři pouze přihlásí a rovnou uvidí i barevně odlišené části fóra, kde se od jejich poslední návštěvy něco změnilo.

Celý příspěvek

Web Všestud sledují stovky lidí

statistika pro (www.)vsestudy.czV březnu zavítalo na stránky Všestud 219 unikátních návštěvníků, kteří si zobrazili 3854 stránek. Každý unikátní návštěvník se na web vsestudy.cz během března podíval 3,43krát a během jedné návštěvy otevřel pět stránek.
Další stovky návštěvníků se objevily na subdoménách spadajících do tohoto webu: Dušníky nad Vltavou (115 unikátních návštěvníků), SK Viktoria Všestudy (86) a fórum (195). Samozřejmě mezi nimi bylo jistě mnoho těch, kdo prošli všechny stránky. Nemá cenu čísla nějak rozebírat – stačí nahlédnout na přiložené tabulky a vše je jasně patrné. Měsíc od měsíce návštěvnost roste.
Bohužel zatím jen málokdo přispěl nějakým postřehem k některému ze článku či přispěl do diskuze na fóru. Vězte, že i internet je místem, kde můžete své názory sdělit, na něco se zeptat či dát tip na informaci, která by se tu měla objevit.
Celý příspěvek

SK Viktoria Všestudy má svůj web

SK Viktoria VšestudyFotbalový klub Viktoria Všestudy už má vlastní webové stránky, a to zejména díky Ivu Lorencovi, který dodal všechny zveřejněné informace a fotografie. Najdete je kliknutím na odkaz v levé části všestudských webových stránek, případně zapsáním webové adresy: fotbal.vsestudy.cz (pozor – bez www na začátku).
Všestudy jsou tak nyní rozčleněné na čtyři základní sekce: webové stránky vsestudy.cz tvoří základ, kde se objevují aktuální informace v několika různých rubrikách. Zároveň na nich najdete také oficiální informace obecního úřadu.
Celý příspěvek

Hlasujte v soutěži Zlatý erb

logo_Zlaty_erbLíbí se vám webové stránky Všestud? Doufáme, že ano a budeme moc rádi, pokud to vyjádříte i prostřednictvím hlasování v soutěži Zlatý erb. Stačí na této stránce vyplnit požadované údaje (je jich jen pár).
Samozřejmě se vám ale líbit nemusí – je to věc názoru. V tom případě budeme rádi, když nám napíšete (e-mailem nebo i přímo zde jako komentář k tomuto článku), co se vám na stránkách nezdá. Stejně tak uvítáme i další náměty na obohacení informací, které zde nacházíte.
Stránky Všestud v tuhle chvíli představují celkem tři části: kromě hlavních stránek je to ještě diskuzní fórum a pak také informace o obci Dušníky nad Vltavou, která pod Všestudy spadá. Chystá se ještě jedna další sekce, která bude spuštěna během jara.