Všestudy a Dušníky vysadí své Stromy svobody

U příležitosti stého výročí vzniku Československa vysadí obec Všestudy tzv. Stromy svobody.

V sobotu 27/10/18 v 15.00 bude slavnostně zasazena lípa v parčíku před obecním úřadem Všestudy, o den později, 28/10/18 taktéž v 15.00 pak bude druhá lípa vysazena poblíž kapličky v Dušníkách nad Vltavou.

Obec Všestudy se tak připojuje k celorepublikové akci Stromy svobody 1918-2018, kterou organizuje Nadace Partnerství. Jejím cílem je s pomocí veřejnosti najít a zmapovat příběhy stromů, které obyvatelé vysadili na počest republiky a jako připomínku svobody a demokracie. Celkem už takových dříve vysazených stromů objevili přes tři tisíce a letos by se měl jejich počet zvětšit o více než tisíc.

Celý příspěvek

Obec pokácí poškozené a přestárlé stromy

podzim-stromObec Všestudy vydala dne 24/11/14 rozhodnutí o pokácení celkem 22 stromů na svém katastru v období vegetačního klidu (1/11 až 31/3). Jde o přestárlé a poškozené stromy, z nichž některé hrozí zřícením. Namísto těchto stromů vysadí obec alejové dřeviny. Ty obec sází i průběžně jak v obci, tak podél cest ve svém katastru.

Dále následuje rozhodnutí č. j. 2014/01, jak bylo publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Pokácené stromy nahradí ČEPS dvojnásobkem nových

ilustrace: stromořadí u Dušník nad VltavouLetos zahájila společnost ČEPS práce na zdvojení vedení velmi vysokého napětí (VVN) označeného V410 Výškov TR Čechy Střed. V rámci jeho stavby firma požádala o pokácení 22 kusů stromů a skupiny keřů v trase vedení na katastru obce Všestudy. Ke kácení dojde v době vegetačního klidu (tedy mezi 1/10/14 a 31/3/15). Zároveň obec žadateli uložila jako kompenzaci ekologické újmy náhradní výsadbu v počtu 44 ks alejových prostokořených dřevin s obvodem kmenu 8-12 cm na pozemcích obce Všestudy. Přesný druh určí starosta obce a výsadba bude provedena do 30/11/14.

Dále následuje rozhodnutí č. j. 2014/01, jak bylo publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek

Obec vysadí za tři pokácené devět nových stromů

pozemky, na nichž rostou stromy k pokáceníObec Všestudy chce do konce března 2011 pokácet tři stromy na cestě z obce k Červenému Mlýnu (viz schematické označení dotyčných pozemků na náhledu katastrální mapy – po kliknutí). Jde o silně poškozené stromy a stromy rostoucí v polní cestě v trase plánované splaškové kanalizace obce Všestudy. V případě samovolného pádu by stromy mohly ohrozit lidi na obecní komunikaci.

Namísto pokácených stromů obec vysadí devět nových. Obec tak stále pracuje na dalším rozšíření upravených ploch zeleně ve svém katastru. Kromě výsadby přitom zajišťuje i péči o nové stromky, ale i úpravu starší výsadby.

Následuje oznámení, jak bylo 2/2/11 publikováno na oficiálním webu obce.
Celý příspěvek