Silnici mezi Dušníky a Dědibaby čeká rekonstrukce

V úterý 27/8/13 by měla začít rekonstrukce povrchu komunikace na silnici III/10151 mezi obcí Dušníky nad Vltavou a Dědibaby – konkrétně začne před odbočkou k sušárnám přímo před Dušníky a skončí u odbočky k jezu před obcí Dědibaby (vše ve směru od Všestud). Rekonstrukce by nicméně měla probíhat tak, aby se obyvatelé obce vždy dostali vozem do obce i ven, a to buď na Všestudy, či druhým směrem. První etapa by měla skončit do neděle 1/9/13.

Následně bude od pondělí 2/9/13 do pátku 6/9/13 probíhat rekonstrukce vozovky přímo v obci Dědibaby. Dopravní značení bude informovat o tom, že oblast je po dobu rekonstrukce neprůjezdná.

Informace jsou z materiálu připraveného společností Dopravní značení Mělník.

Aktualizace 2/9/13 v 6.50: Navzdory oznámení probíhá rekonstrukce vozovky obráceně, hotova je tedy nová vozovka v Dědibabech, v týdnu od 2 do 6/9/13 by měla probíhat rekonstrukce v Dušníkách.

Aktualizace 4/9/13 v 11.40: Etapa Dědibaby byla dokončená, etapa Dušníky se odsouvá a měla by se realizovat koncem září. Obec by o termínu měla být předem informována.

Podle oficiálního webu obce, kde bylo pdf zveřejněno dne 19/8/13.
Dále v textu nákresy značení a celý dokument ke stažení.

Celý příspěvek

Středočeské sypače můžete sledovat online

online sledování polohy sypačůSníh zavalil celou republiku a sypače a pluhy jsou v plné permanenci, aby udržely silnice sjízdné. Sypače řízené Středočeským krajem lze jednoduše sledovat online na speciálním webu.

Každý tak může zjistit, které silnice a jak jsou ošetřené. Kromě aktuální polohy vozů se totiž současně zobrazuje také trasa projetá daným vozem za určený čas (2, 4 nebo 6 hodin). Ukazuje se také, zda vůz sníh pouze odhrnoval, chemicky ošetřil, provedl obé, či pouze projel. Umožňuje to GPS a komunikační modul ve vozech, který přenáší jejich polohu do dispečinku i do webové aplikace.

Převzato z webu Dolní Povltaví.